Hızlı Randevu

Randevu almak için lütfen formu doldurun.

Aile Danışmanlığı Eğitimi

Aile Danışmanlığı ve Sertifika Programı Nedir?
Aile üyeleri her zaman dengeli ve sağlıklı bir süreç olmayabilir. Özellikle, ilişkiler veya sorumlulukların paylaşımı ile ilgili bazı sorunlar su yüzüne çıkabilir.
Aile danışmanlığı, aile üyeleri arasında ortaya çıkan sorunların aile üyelerinin tamamının veya bir kısmının katılımıyla çözümlendiği bir destek sürecidir.

Aile Danışmanlığı Eğitim Programı Nedir?
Samsun Üniversitesi Onaylı Toplamda 464 saat (300 saat teorik 120 saat uygulama ve 30 saat süpervizyon) eğitim, haftada 3 gün yapılacak canlı ders ve süpervizyon süreci ile eğitim programımızı eksiksiz bir şekilde tamamlayarak sizde Aile Danışmanlığı Sertifikası almaya hak kazanabilirsiniz. Sertifikasını alan katılımcılarımız kendi aile danışman merkezlerini açabilir ya da farklı kurum ve kuruluşlarda ki aile danışmanlığı merkezlerinde görev yapabilirler.

Sarı Psikoloji Eğitim ve Araştırma Merkezine özel eğitim materyal desteği ve etkili eğitim takvimi ile siz katılımcılarımıza aile danışmanlığı/psikoterapi eğitimini serüvenine dahil ediyoruz.

Eğitimimize Kimler Katılabilir?
- Çocuk Gelişim Uzmanları
- Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler
- Psikologlar
- Psikolojik Danışmanlar
- Sosyal Hizmet Uzmanları
- Sosyologlar
- Hemşireler
Alanların dan birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar aile danışmanlığı eğitimine katılabilirler.
Ayrıca bu bölümlerde yüksek lisans yapan kişiler aile danışmanı olarak sayılır Sertifika almasına gerek yoktur.
Eğitim Süreci
Eğitimimiz toplamda 24 Hafta sürmekte olup hafta içi 2 gün hafta sonu bir gün şeklinde gerçekleşecektir. Günler, Salı Perşembe ve Pazar günleri olarak belirlenmiştir.(Hafta için saat:19.00-22.00 Hafta Sonu 10.00-17.00.)

Canlı Ders

Eğitimler ZOOM üzerinden gerçekleşecektir. ZOOM linkleri eğitimden önce WhatsApp grubunda paylaşılmaktadır. Çoğu Aile Danışmanlığı Kursu veren kurumlarda canlı ders imkanı bulunmamaktadır. Bu kurumların tek amacı sizi sertifika sahibi yapmak olabilir. Biz bunun yanı sıra sizlere dolu bir eğitim vererek sizleri Türkiye’nin en nitelikli ve en çok tercih edilen birer Aile Danışmanı yapmak için çabalıyoruz.


Aile Danışmanlığı Sertifikası

Aile danışmanlığı sertifika programı T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 04.09.2012 tarihli son yönetmeliğine uygun bir şekilde hazırlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı veya Üniversite onaylı tercih ettiğiniz kuruma göre sertifikanızı alabilirsiniz. İki kurumdan da almış olduğunuz sertifika, işlevsel olarak aynı yetkinliğe sahip olmanızda sağlamaktadır. Eğitimimizi başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlerimiz sertifikasını alarak aile danışmanlığı unvanı kazanırlar.

Sertifikamı Nasıl Alabilirim?
Sertifika alabilmeniz için en az toplamda 450 saatlik bir eğitim almanız şarttır.
Aile Danışmanlığı Sertifikası alabilmeniz için yukarıda anlattığımız eğitim sürecini tamamladıktan sonra, online sınava girmeniz gerekmektedir.

Online Sınav
Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası alabilmeniz için sistemimiz üzerinden bir online sınava katılırsınız.
Sertifika Temini
Sınavdan ortalama 1 ay sonrasında belgeniz bulunmuş olduğunuz konuma kargolanmaktadır. 
Ayrıca başarı puanınıza göre Sarı Psikoloji Danışma ve Eğitim Merkezi onaylı başarı ve üstün başarı belgesi de alabileceksiniz.
Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler..

Aile Danışmanlığı Eğitimi | Mehmet Tuz | Aile Danışmanı | Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı